Rengeteg információ áramlik felénk nap mint nap különböző szakemberektől, mint pl. dietetikusok, táplálkozási tanácsadók stb. Olyan sokféle információ jön felénk, hogy lassan a szakembereket is megkérdőjelezik. Az ember nem tudja kinek és mit higgyen. Még a tudomanyos bizonyitekok is ellentmondanak egymásnak. Nem csoda hogy az ember zűrzavarba kerül és elbizonytalanodik.
Minden amit hallunk, vagy amiről beszélnek, vagy áramlik felénk mint információ, abban nem „hinni kell”, hanem meggyőződni, bizonyosságot szerezni róla önmagunk számára.
Attól, hogy valami nagyon elterjedt vagy mindenhol látni, hallani, találkozni vele, nem biztos, hogy hasznos vagy hosszú távon működőképes, pláne nem az egészség témában.
Ami számunkra igazán fontos lenne, az, hogy végre tisztán lássunk!
Vegyük Gizikét, aki 35 éve tojást eszik reggelire.
35 évig semmi baja nincs a tojástól, vígan elvan vele, majd elkezd különféle cikkeket olvasni és videókat hallgatni ahol azt mondják a tojás veszélyes, mert megemeli a koleszterinszintet.
35 évig nem kérdőjelezte meg a tojást és most elkezdte megkérdőjelezni, holott semmi baja nincs mai napig a tojástól.
Az emberek hajlamosak szaktekintélyektől meg véleményformáloktól elfogadni olyan információkat amit talán soha ki sem próbáltak magukon vagy aminek a hitelességéről nem győződtek meg.
DE AKKOR KINEK HIGGYEK???
- Meghallgatsz egy információt egy dologgal kapcsolatban
(A tojás megemeli a koleszterinszintet).
- Utánanézel, leellenőrzöd az információ hitelességét
(Informálódsz irásokból, könyvekből, videókból, tanulmányokból és fontos, hogy a szerző hitelességének is járj utána).
- Kipróbálod magadon
(A megszerzett infót átültetni gyakorlatba, tesztelni magad, megfigyelni a tested reakcióit, működését).
Ha logikusan ránézünk, a helytelen megközelítés az lenne, hogy utánanézünk a tojással kapcsolatos állításoknak és a helytelen megközelítés pedig, hogy félretesszük a tojást és soha többet nem eszünk.
Régen könnyebb volt eligazodni ebben az adat dzsungelben, mert korábban 1-2 szakember képviselt több átfogó területet, ma már minden sarkon találni valamilyen „hozzáértő” személyt.
Nézzük a pozitív oldalát a dolgoknak.
Manapság minden információ a rendelkezésünkre áll, csak tudni kell kiválogatni a számunkra legmegfelelőbb, használható, működőképes adatokat.